Ботев записа победа с 2:0 като гост на Арда в Кърджали в първия си официален мач за 2022-а година. Головете отбелязаха Антоан Бароан в 75-та минута, а Милен Стоев си отбеляза автогол в последните секунди на двубоя.

В 16-та минута Реда Рабей отправи удар, но той беше много неточен.

В 33-та минута хубаво центриране на Па Конате достигна до Джеймс Ето'о, който стреля от ждроп, но неговият изстрел премина над вратата.

В 37-та минута Реда Рабей стреля от дистанция, но над вратата.

В 41-та минута първи точен удар в мача отправи Дилан Мертенс, но Василев улови.

Последва и шут на Тонислав Йорданов, но той премина встрани от вратата.

В края на полувремето последва и изстрел от дистанция на Иван Тилев, но той мина над вратата.

В 50-та минута Брахими проби добре и стреля от границата на пеналта, но ударът му премина покрай вратата.

В 55-та минута удар на Тонислав Йорданов беше спасен от Ханкич.

В 64-та минута Арда пропусна най-чистото си положение, след като Кики подаде към Руменов, но ударът на халфа премина покрай вратата.

В 69-та минута удар на Брахими с глава премина покрай вратата.

В 73-та минута удар на Светослав Ковачев беше избит от Ханкич в корнер.

Влезлите само секунди по-рано като смени Димитър Тонев и Антоан Бароан изработиха гол за Ботев. Тонев изведе чудесно в наказателното поле Бароан, който с хубав удар не остави шансове на Василев за 0:1 в 75-та минута.

В 81-та минута топката достигна до Светослав Ковачев в наказателното поле, но той прати топката високо над вратата.

В 90-та минута опасен удар на Светослав Ковачев премина опасно покрай вратата.

Малко по-късно Тонев опита удар извън наказателното поле, но той премина в аут.

В последните секунди Ботев вкара и втори гол и реши окончателно срещата. Бароан опита удар, а в стремежа си да изчисти топката Милен Стоев я засече в собствената си врата - 0:2.

Така Ботев стартира с победа втория полусезон в елита и излезе еднолично на третото място с 35 точки. Арда е на деветото място с 22 точки.

Следващата събота Ботев гостува на Берое.

Арда: Християн Василев, Атанас Зехиров (Мартин Костадинов 87 мин.), Алекс Петков, Милен Стоев, Давид Кики, Илия Юруков (Лъчезар Котев 80 мин.), Христо Иванов, Иван Тилев (Светослав Ковачев 66 мин.), Румен Руменов (Георги Атанасов 87 мин.), Иван Коконов (Александър Георгиев 80 мин.), Тонислав Йорданов

Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Роберто Пунчец, Станислав Работов (Николай Минков 62 мин.), Дилан Мертенс (Димитър Тонев 72 мин.), Джеймс Ето'о, Реда Рабей, Тодор Неделев (Антоан Бароан 72 мин.), Емануел Току (Филип Филипов 85 мин.), Мохамед Брахими