Ботев грабна първа победа в шампионата на efbet Лига. Във втория кръг канарчетата сломиха съпротивата на гостуващия Дунав с 3:1 в Коматево. Жълто-черните изоставаха с гол пасив, но с хеттрик на Тодор Неделев осъществиха пълен обрат. С две асистенции се отличи новият бразилски нападател Тейлон. Ботев можеше да запише и по-убедителна победа ако не бяха някои пропуски на нападателите и добрата игра на вратаря на Дунав Благой Макенджиев. Домакините се понравиха с желанието и раздвижената си игра в атака, където се опитваха максимално да използват фланговете. Видя се обаче, че пред отбора на Желко Петрович има и още работа.

Ботев започна по-активно и натисна гостите в първите минути на мача. В 8-ата минута Кардосо центрирар отляво и Вутов засече от въздуха, но ударът му бе твърде слаб, за да затрудни Макенджиев. Десетина минути по-късно Стефан Христов от Дунав стреля покрай вратата. Малко след това Неделев изведе отлично Тейлон, чийто удар бе спасен от Макенджиев. Противно на всякаква логика Дуна откри в 22-ата минута. Непокритият Георги Динков засече в мрежата след корнер отляво. В 33-тата минута Вутов изведе Филипов, който стреля неточно. 3 минути по-късно Неделев изравни. След светкавична контра вратарят Аргилашки изрита топката напред, тя попадна у Тейлон, който намери Неделев и звездата на Ботев без забавяне стреля под гредата. В самия край на първото полувреме Тейлон направи голям пропуск, след като не уцели вратата от чиста позиция след подаване на Перван отляво.

Десетина минути след почивката Макенджиев отново се прояви и спаси шут на Вутов. Вратарят на Дунав обаче бе безсилен в 62-ата, когато Тейлон открадна една топка на аутлинията и намери Неделев, който засече за 2:1. Макенджиев отноо отрази удари на влезлия Кристиян Добрев и Неделев, а в 83-ата минута Вутов бе изведен от Неделев на чиста позиция, но пропусна. Последният оформи втория си хеттрик в кариерата 4 минути по-късно, когато навърза няколко играчи на гостите на границата на пеналта и стреля технично покрай вратаря за 3:1. Малко след Това Кристиян Добрев можеше да вкара 4-ти гол. При една контра той финтира отлично вратаря на русенци, но вместо да стреля в опразнената врата потърси продължение на атаката и сгреши.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:1
0:1 Динков (22)
1:1 Неделев (36)
2:1 Неделев (62)
3:1 Неделев (87)

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Марко Перван, Тейлон Кореа

ДУНАВ: Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Илия Мунин, Михаил Милчев, Диян Димов, Иван Селеменев, Александър Исаевски, Самир Аясс, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов

Стадион: База Коматево