Ботев падна достойно като гост на Славия с 1:2 на стадиона в Овча Купел. Двубоят се игра на изключително тежък терен заради проливния дъжд, който превърна терена в истинско мочурище, особено преди почивката. Топката често си правеше шеги с играчите заради огромните локви, които се образуваха. Канарчетата излязоха с 4-ма юноши и се държаха достойно, като можеха да вземат нещо от мача. Белите обаче доказаха, че се намират в отлична форма и успяха да вземат 4-та поредна победа, което им гарантира място в първата шестица. Загубата на жълто-черните пък означава, че те ще продължат участието си във втората осмица. Те все още нямат успех в първенството през пролетта.

В 14-тата минута имаше спорен момент пред вратата на Ботев. Пригов върна една топка към вратаря, но тя се спря в локва. Ивайло Димитров притича да я вземе и бе спънат от вратаря Янко Георгиев на границата на пеналта. Съдийски сигнал не последва, което предизвика бурните реакции на белите. В началото Славия натисна и по-добре успя да се приспособи към тежкия терен, но до почивката гол не падна.

Домакините откриха в 50-та минута, когато Виячки засече с глава центриране от корнер отляво. Канарчетата отговориха мигновено и 5 минути по-късно изравниха. Пападението бе изработено от двама 18-годишни юноши. Станислав Шопов изведе Димитър Тонев отдясно, той центрира и Вутов засече отблизо в мрежата. След гола канарчетата заиграха още по-добре, но нямаха шанс да отбележат. В 79-та минута пък белите стигнаха до нов гол. Галин Иванов изведе Емвил Стоев отдясно, той центрира и Радослав Кирилов засече от въздуха, оформяйки крайното 2:1.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1
1:0 Емил Виячки (51)
1:1 Антонио Вутов (60)
2:1 Радослав Кирилов (79)

СЛАВИЯ: Антониос Стергиакис, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Янис Карабельов, Галин Иванов, Филип Кръстев, Емил Стоев, Ивайло Димитров, Георги Йомов

БОТЕВ: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Димитър Пиргов, Филип Филипов, Джонатан Перейра Димитър Тонев, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Никола Илиев

СЪДИЯ: Драгомир Драганов
СТАДИОН: "Славия"