Ботев не успя срещу Лудогорец и може да загуби третото място още днес

"Канарчетата" с поражение с 1:2 у дома

Пловдив 06.05.2022 17:00 9128 0

Ботев загуби с 1:2 у дома от Лудогорец в третата си среща от първата шестица. Делев откри в 39-та минута, а в 45-а минута Па Конате изравни. Етоо си вкара автогол в 56-та минута и така Лудогорец спечели.

Двубоят беше изгледан от старши треньора на националния отбор Ясен Петров и неговия помощник Костадин Видолов.

В 7-та минута удар на Неделев от дистанция затрудни Слуга и се стигна до корнер. След неговото изпълнение от Ботев имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Брахими, но до наказателен удар не се стигна.

В 12-та минута удар на Текпетей премина покрай вратата.

В 16-та минута опасен удар на Шоу излезе в корнер, след като имаше рикошет в играч на Ботев.

В 20-та минута удар на Групер рикошира и затрудни Ханкич, който успя да избие в корнер. Последва и опасен изстрел на Текпетей, който премина покрай вратата.

В 30-та минута Току стреля, но ударът му премина покрай вратата.

В 33-та минута Тисера отправи изстрел в наказателното поле, но той мина покрай вратата.

В 40-та минута Спас Делев напредна и стреля, топката рикошира в Супрайен и изненада Ханкич - 0:1. Голът обаче беше записан на Делев.

Малко по-късно Неделев сгреши и подаде към Тисера, който стреля покрай вратата.

В 45-та минута Ботев успя да изравни, след като Реда Рабей проби добре, центрира и Па Конате успя да засече за 1:1.

В 56-та минута Лудогорец отново поведе, Текпетей опита пас към Делев, Етоо се опита да пресече, но отправи топката неспасяемо във вратата на Ханкич - 1:2.

В 63-та минута Брахими стреля, но Слуга успя да избие в корнер.

В 68-та минута Брахими се измъкна чудесно, излезе сам срещу Слуга, но не успя да го преодолее и да изравни резултата.

В 75-та минута Неделев изведе добре Бароан, който обаче направи много слаб удар и той не затрудни Слуга.

В добавеното време удар на Вандерсон премина покрай вратата.

Последва и пряк свободен удар на Сотириу, който беше избит от Ханкич в корнер.

С втората си поредна загуба Ботев остава трети с 49 точки, но при успех днес на Левски или Черно море тимът ще загуби третото място. Само равенство между двата отбора във Варна ще остави пловдивчани на третото място два кръга преди края на сезона.

Следващият мач е на 19 май - гостуване на ЦСКА.

Ботев: Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Самуел Супрайeн, Виктор Генев (Антоан Бароан 71 мин.), Джеймс Етоо, Дилан Мертенс (Точукву Нади 85 мин.), Реда Рабей (Димитър Тонев 85 мин.), Па Конате, Емануел Току, Тодор Неделев, Мохамед Брахими (Джак Лейн 77 мин.)

Лудогорец: Симон Слуга, Жан Карничник, Сисиньо, Оливие Вердон, Дени Групер, Шоу, Клод Гонсалвес, Бърнард Текпетей, Доминик Янков (Рик 27 мин.), Спас Делев (Вандерсон 81 мин.), Матиас Тисера (Пиерос Сотириу 65 мин.)