Ботев завърши 1:1 като гост на Берое в среща от 21-ия кръг в efbet Лига. Домакините от Стара Загора откриха в 43-та минута след гол на бившия играч на канарчетата бразилецът Джонатан. Халфът Реда Рабей в 84-та минута успя да донесе точката за Ботев. Така пловдивчани продължават без загуба в официален мач през новата година.

Ботев беше подкрепян сериозно от бройка от своите фенове, които напълниха сектора за гости в Стара Загора.

Домакините от Берое бяха поставили знамето на Украйна за солидарност със страната, в която се води война от три дни.

В 14-та минута Фаул стреля, но Ханкич внимаваше и улови.

В 17-та минута Лебон стреля, но Ханкич успя да улови.

В 33-та минута Току стреля в наказателното поле, но Ганев спаси.

В 40-та минута Мечев стреля от дистанция, но ударът му беше лесен за Ханкич и той улови без проблем.

В 43-та минута Берое откри резултата след сериозно разбъркване в наказателното поле топката стигна до бившия играч на Ботев Джонатан, който получи кълбото от Тунгара и бразилецът не сгреши - 1:0. Джонатан, който игра три години в Ботев не се зарадва след попадението.

В 89-та минута Лъчезар Балтанов направи повторен дебют за Ботев, след като замени голмайстора Реда Рабей.

В 65-та минута удар на Фал беше спасен от Ханкич.

Три минути по-късно и Мечев стреля, но покрай вратата.

В 84-та минута Ботев успя да изравни, Тонев пусна пас от центъра по тревата към, Брахими, който продължи с едно докосване към Реда Рабей, който с хубав удар в наказателното поле изравни резултата 1:1.

С равенството Ботев събра 36 точки и остава на трети, а Берое е седми с 29 точки.

Следващата събота Ботев приема Локомотив в Пловдивското дерби.

Берое: Генадий Ганев, Сиам Бен Юсеф, Серкан Юсеин, Алиун Фал (Кевин Тапоко 85 мин.), Георги Динков, Симеон Мечев, Абубакар Тунгара, Джонатан, Омар Камара (Давиде Мариани 70 мин.), Стив Фуртадо, Кийлън Лебон (Илиян Стефанов 61 мин.)

Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Роберто Пунчец (Филип Филипов 73 мин.), Самуел Супрайен, Джеймс Ето'о (Николай Минков 60 мин.), Реда Рабей (Лъчезар Балтанов 89 мин.), Тодор Неделев (Дилан Мертенс 60 мин.), Емануел Току, Мохамед Брахими, Антоан Бароан (Димитър Тонев 60 мин.)