Бившият нападател на Ботев Станислав Костов наказа бившия си отбор с две попадения за победата на Левски с 4:1 на Герена в мач от поредния кръг на Първа лига. Жълто-черните бяха относително равностойни само през първото полувреме, което завърши 1:1. След почивката сините наложиха надмощие и вкараха още три безответни гола. И двата отбора изиграха тежки мачове за Купата с провължения и дузпи през седмицата – Левски отпадна от Черно море, а Ботев победи Берое. Канарчетата обаче имаха ден по-малко за възстановяване и явно и умората си каза думата.

Станислав Костов откри резултата в 29-та минута след асистенция на Цветкович. В самия край на първото полувреме Вутов стреля отдалеч ниско по тревата и топката мина под плонжа на вратаря Митрев – 1:1. В 51-та минута Кали Тиам направи 2:1 за домакините, след като засече от въздуха центриране на Мариани от корнер отляво. Само 4 минути по-късно Костов вкара втория си гол. Обертан напредна отляво и намери отлично нападателя, който се измъкна зад гърба на защитника на Ботев Кристиян Димитров и засече в мрежата. В 74-та минута Мариани вкара за 4-ти път провря топката в мрежата след корнер отдясно и поредица от рикошети.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ПД) 4:1

1:0 Костов (29)

1:1 Вутов (45)