Ботев удържа 1:1 като гост на Левски в дербито от поредния кръг на Първа лига. Канарчетата бяха без Тодор Неделев, който се контузи на последната тренировка, не можа да се възстанови и мястото му сред титулярите зае новото попълнение Александър Тонев. Сините поведоха с измислена дузпа преди почивката, Ботев изръвни в началото на второто полувреме, но малко след това Балтанов бе изгонен и жълто-черните доиграха с 10 души. В мача нервите бяха повече от футбола, а Ботев отново се показа като корав и стойностен отбор, който може да обърка сметките на всеки един от фаворитите за призовите места.

В началотодвата тима си размениха оп едно положение. Сайдахмет пропусна за Левски, Кардосо - за Ботев. така се стигна до 35-та минута, когато при опит за центриране на Паулиньо отляво топката се отби в рамото на Филипов и реферът Никола Попов напълно неоснователно отсъди дузпа. Мариани бе точен от бялата точка и изведе сините напред, а капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов получи жълт картон заради протестите си.

В 47-та минута Ботев изравни. След центриране отляво последва продължително меле, а младият защитник Кристиян Димитров с удар от въздуха прониза мрежата на домакините. В 50-та минута Балтанов получи втори жълт картон за нарушение и гостие останаха с 10 души. Левски натисна, но пропуски направиха Сайдахмет, който с глава стреля покрай гредата, Паулиньо, който шутира над гредата от отлична позиция и Сержио Буш. В крайна сметката Ботев измъкна заслужена точка, въпреки съдийския подарък за сините, червения картон на Балтанов и отсъствието на Неделев.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ПД) 1:1
1:0 Мариани (35-д)
1:1 Димитров (47)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Николай Михайлов; Живко Миланов, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Иван Горанов; Мартин Райнов; Еркебулан Сейдахмет, Давиде Мариани, Паулиньо; Валери Божинов, Станислав Костов

БОТЕВ ПД (4-1-4-1): Даниел Кайзер; Филип Филипов, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо; Радослав Терзиев; Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов, Александър Тонев; Антонио Вутов

СЪДИЯ: Никола Попов
СТАДИОН: "Георги Аспарухов"