Двама каратисти на пловдивския клуб Тракия станаха абсолютни европейски шампиони по карате шинкиокушин. На шампионата на Стария континент в Унгария безапелационни бяха Валери Димитров и Иванка Делева. За Валери това е 18-та европейска титла в кариерата му! 14 от тях са в категорията му, 4 - в абсолютна категория. Валери за пореден път игра страхотно и не остави никакви съмнения в превъзходството си на противниците.  През пролетта той стъпи за 17-и път на европейския връх в категорията си до 85 килограма на първенството в Полша, а сега грабна и абсолютната европейска титла. Припомняме, че в Полша през месец май Иванка Делева остана със сребърен медал. Тя сбъдна мечтата си да покори европейския връх, след като няколко пъти малко не и достигаше.

Пловдивският клуб грабна още един медал от шампионата. Спечели го Мария Филипова при 16-годишните. Мирослав Милев се представи много достойно, загубвайки на 1/4 финала от европейския вицешампион. Поля Бояджиева, Васка Мандалова и Светлана Тимова също се представиха добре и натрупаха ценен опит при по-малките. За тях това беше един добър дебют на Европейското първенство. Каратеките на България спечелиха общо 3 златни, 1 сребърен и 8 бронзови медала.