Хората на Ахмед Доган - четвъртият, крепящ партньор в управлението, настояват да имат заместник-министри.
"За първия ешелон приехме да нямаме, но във втория и третия ешелон в хипотезата на член трети трябва да се водят обсъждания. Не на базата на квотен принцип, но е редно и коректно всички четири субекта да имат своите представители", каза Джевдет Чакъров в кулоарите на парламента.
"В съвета за съвместно управление ще обсъждаме тези кадрови позиции. Най-важното е хората, които се предлагат, да отговарят на критериалната база за високо обществено доверие и професионализъм и да са без зависимости. Функционирането на това правителство трябва да продължи разграждане на модела Пеевски. На този етап означава и хората, които са назначени по региони и във всичките представителства и продължават да бъдат оттеглени, трябва да бъдат оттеглени. Това, което искаме, е нормалност в държавата", каза още Чакъров.
Още от категорията
Виж всички
Радев: България е достигнала прага на възможностите си да предоставя военна или финансова подкрепа за Украйна
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.
Йордан Цонев напуска политиката
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.