Няколко блока в пернишкия квартал „Калкас“ бяха евакуирани заради тежка авария. Тази сутрин се е скъсала дигата на хвостохранилище, съобщава БТВ.
Кварталът е отцепен от полицията. На място работи тежка техника.
Ключови булеварди в миньорския град са затворени заради опасност от заливане.
Хвостохранилището е собственост на ТЕЦ "Република".
Водният режим на Перник се облекчаваВода няма да има само нощем
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Как да се предпазим от смъртоносни случаи по морето
22.06.26 09:33
170
Мъж загина при пожар в къща в бургаско село
22.06.26 08:46
158