Перник е на облечен воден режим от днес. Жителите на общината вече ще имат вода по 16 ч в денонощието. Режимът остава през нощта.
Тази сутрин водата бе пусната в 6 ч и ще бъде спряна в 22 ч.
Облекченият режим стана възможен благодарение на новия водопровод от с. Мало Бучино. Ще продължат да се черпят и количества от язовир "Студена".
За април ВиК Перник е поискало от МОСВ разрешение за ползване на 780 000 куб. м вода от новия водопровод и още 300 000 куб. м от язовир „Студена”, предаде .
Управителят на водното дружество Борислав Иванов апелира потребителите да си плащат сметките за вода.
Още от категорията
Виж всички
Как да се предпазим от смъртоносни случаи по морето
Мъж загина при пожар в къща в бургаско село