
Холивуд открадна „Излел е Дельо хайдутин”. Песента на Валя Балканска, полетяла в Космоса, се чува в саундрака на един от най-новите филми с Джордж Клуни
Песента, която през 1977 г. полита в Космоса, през 2015 г. каца в Холивуд. Дори промените в аранжимента не успяват да прикрият следите.
„Баш моята песен ли намериха?! Тя си е намерила мястото във висините, те ще я правят за края на света”, възмути се народната певица Валя Балканска.
Филмът е „Тomorrowland” с бюджет от 190 милиона долара и с участието на звездите Джордж Клуни и Хю Лори. Това обаче не ласкае българската легенда.
„Те нямат тази доблест да кажат: „Може ли”, а аз няма да кажа: „Не, не може”, ако постъпи човешки. А, ето, сега боли, защото ме правят на един парцал”, на мнение е Валя Балканска.
Певицата се надява на бърза реакция от страна на Министерството на културата.
„Тази песен е национално богатство. Парите не за мен, за държавата да ги вземат, за сираците, но да помислят нещо”, казва Валя Балканска.
Това не е първата българска народна песен, включена в холивудска продукция. През 2013 г. чухме откъс от „Малка мома” в екшъна „Колибри” с участието на Джейсън Стейтъм, само че по законен начин.
„В интернет я чуват и я забелязват. Платиха хонорар, който си е доста добър за българските стандарти”, разказва народната певица Нели Андреева.
Нели Андреева призовава опитни адвокати по авторско право да помогнат в случая с „Излел е Делю хайдутин”. За да не се сбъднат думите на великия глас на България.
TrafficNews.bg
Акценти
Виж всички



Изведнъж стана ясно, че са пълни идиоти


Над 3000 деца минават месечно през Детското спешно в Пловдив



Темите на Traffic News
