Тричленен състав на Апелативен съд – София потвърди определението на Софийския градски съд, с което спрямо обвиняемия Румен Шибилов е взета мярка за неотклонение „задържане под стража“ по обвинение за умишлено причиняване на смърт, съобщиха от пресцентъра на съда.

Съдът споделя извода, че е налице обосновано подозрение относно авторството на престъплението, вменено на обвиняемия. Също така приема още, че при по-лека мярка за неотклонение съществува реална опасност обвиняемият да се укрие, доколкото води скитнически начин на живот.

Определението е окончателно и не подлежи на жалба и протест.

Според държавното обвинение на 22 юни около 18:10 ч. Шибилов умишлено е умъртвил К. М., като го е избутал през парапета на Лъвов мост, вследствие на което К.М. е паднал и е получил съчетана и височинна травма, довела до смъртта му. Първоначално след инцидента бяха задържани трима души.

Трима бутнаха мъж от Лъвов мост, жертвата почина на мястоНаблизо е имало патрул, нападателите са арестувани

"Заради 40 евро”: Какво се знае за смъртта на млад мъж на "Лъвов мост”

Повдигнаха обвинение за убийството на Лъвов мост

Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата

Съдът остави в ареста обвиняемия за убийството на Лъвов мост