
Цената на тока остава без промяна до края на годината. Това решиха на спешна среща представители на правителството и бизнеса. За целта ще се създаде фонд за енергийна сигурност, който да удържа цените на енергията.
Фондът ще бъде попълван от приходите от продажбата на емисии въглероден диоксид и от 5-процентна вноска върху приходите от продажбата на енергия на всички предприятия, производители на енергия в страната. Очаква се от новата вноска да бъдат събрани около 200 милиона лева, съобщи Теменужка Петкова.
Според плановете на правителството до 24 юли ще бъдат направени всички законодателни промени и с тях цената на тока не би трябвало да се промени и през следващите шест месеца. Тоест - до отпадането на държавната регулация на енергийния пазар. А дотогава мерките трябва да намалят тарифния дефицит в НЕК, който достига 1,4 милиарда лева.
TrafficNews.bg
Още от категорията

Почина съдия от ВКС

Екстремните метеорологични явления зачестяват

Сигнал за бомба евакуира Софийския районен съд
Акценти






Корупцията, която убива, превърна Балканите във врящ котел


Капризите на март – сняг заваля в Пловдив
