Тийнейджърка е станала жертва на брутална агресия – влачене за косата, побой и заплахи за убийство.  Пловдивчанката е станала обект на насилие от приятеля й след поредния момент на ревност от негова страна.

Ето историята на пловдивчанката, разказан от журналиста Калина Паскалева:

Рядко оставам без думи по време на интервю. Още докато слушах историята на В., преразказана от друг човек, ме побиваха тръпки. Върнах се 22 години назад, когато бях преживяла същия кошмар, но не посмях да кажа на никого, не подадох и жалба в полицията, не споделих и с майка ми. Защото ме беше срам и страх едновременно. Което естествено доведе до редица грешни решения и поредната порция бой. Обществото след години обвини мен, все още темата за домашното насилие не беше тема, както е днес. Никой не излизаше на протест пред Съдебната палата, а си мълчеше в ъгъла и ехидно сочеше с пръст - “тя си е виновна”, “заслужава си го”, “предизвикала го е”, “нека й”, “какво е правила с този психопат”….

Днес се срещнах с В. След две седмици навършва 18. Красива, интелигентна, мечтае да учи в София, за да стане архитект и да прави вътрешен дизайн на къщи. Работи през уикенда от 16 годишна, защото вярва, че “Първата кола трябва да си я купя сама”. Усмихната, грациозна и мила.

Сядаме в едно кафе в нейния квартал. В Пловдив. Споделям й, че някога, преди много години, съм преживяла подобен кошмар и знам колко е трудно да споделиш с непознат, но трябва да бъде сигурна, че вината за случилото се не е нейна. Тя не го е предизвикала с нищо. Не заслужаваш шамари и кръв, ако си влюбен.

Тя започва разказа си… Първите няколко минути е спокойна, след това започва да плаче неистово “Не мога да спя, сънувам кошмари, косата ми окапа веднага, подстригах я, но не мога да забравя лицето му от онази нощ. Страх ме е… Той е на свобода, пуснаха го под гаранция и разпитва за мен… Родителите ми са до мен, подкрепят ме, но не ми е спокойно да се разхождам сама…”

На Великден, тази година, само ден след като в Благоевград се беше случил тежък инцидент, при който момиче и момче бяха намерени в безжизнено състояние след съмнения за нарко купон, В. и мъжът, с когото е във връзка от няколко месеца се срещат след работа и отиват на дискотека. Той проявява сцена на ревност, но без проява на физическа агресия. До момента, в който двамата не спират с такси пред неговия апартамент. В. слиза с него, тъй като той е прибрал парите й в дискотека и тя няма как да се прибере при родителите си, с които живее - майка медицинско лице, баща - военен. Мъжът насилствено отнема телефона й и започва да я влачи за косата по тротоара, като я обижда и заплашва. Действието се развива в ранните часове на деня. Момичето започва да го моли са й върне парите и телефона, като се качва във входа и застава на голяма дистанция пред вратата му. Тогава той отново агресора, вкарва я насилствено в апартамента и кошмарът за нея започва. Бой, заплаха за убийство и опит от нейна страна да скочи от терасата на жилището.

След подадена от В. жалба в полицията няколко часа по-късно, прокуратурата повдига на мъжа обвинения, но той е освободен под гаранция.

В. твърди, че той се свързва с нейни познати и разпитва за нея, след като я е обвинил, че заради нея е уволнен от работа.

След като за инцидента се разчува, с майката на В. се свързва още една от бившите приятелки на мъжа, която споделя, че с нея е постъпвал многократно по същия начин. Очаквайте продължение на историята.