Хванаха кметът на плевенското село Пелишат да шофира след употреба на наркотици. Той е бил спрян при рутинна проверка. Кръвният тест е показал наличие на метаамфетамин. Градоначалникът е карал и автомобил без преминат годишен технически преглед, пише Нова тв.
"Полицейските органи са спрели водач на МПС, тестван е за употреба на наркотици. Полевият тест е показал положителна проба, но водачът е дал кръв и урина и с оглед практиката. С оглед на практиката ще изчакаме резултатите от експертизата и те ще кажат дали категорично има употреба ан наркотици тогава ще действаме, както закона повелява", обясни окръжният прокурор на Плевен Владимир Николов.
Още от категорията
Виж всички
Спътници на шофьора предизвикал катастрофата край Мездра го предупредили да намали