Зверско пребитият фен на "Ботев" Пловдив бе изведен от ареста на Пето РУП в Бургас.

Мъжът е във видимо добро състояние, след като беше бит от полицаите, заради това, че нахлу на терена, предава Флагман.бг Той бе събрал вещите си в найлонова торбичка и качен в полицейски автомобил. Предстои да бъде съден за хулиганство.

TrafficNews.bg припомня, че бургаските полицаи биха фен на Ботев Пловдив на терена на стадион Лазур по време на пловдивското дерби. В 79-ата минута на двубоя Ботев-Локо при изравнителното попадение на „канарчетата” привърженик на „жълто-черните” нахлу на терена. Той обаче бе застигнат от полицаите и беше бит.

Делегатът заплаши, че ще прекрати двубоя заради инцидента. В крайна сметка мачът завърши на равно 1:1.

На трибуните имаше около 9000 запалянковци на двата отбора. Резултатът откри резервата Дани Кики в 67-ата минута, а в 75-ата Иван Стоянов изравни.

ВИДЕО от последния бой на феновете на двете агитки, този път в Бургас - ВИЖТЕ ТУК