Видео, показващо движение със скорост над 200 км/ч по автомагистрала „Тракия“, предизвика сериозно обществено недоволство, след като беше публикувано във Facebook групата „Магистрала Тракия“. Клипът е качен от Мартин Гергов, който го е придружил с ироничния коментар „Много спокойно Тракията“.

На записа се вижда как автомобил BMW ускорява до екстремни стойности на скоростомера, докато се движи по магистралата. Публикацията е била бързо изтрита, но други членове на групата са успели да я запазят и разпространят повторно.

Постът предизвика десетки коментари, като голяма част от потребителите реагираха остро на демонстрацията на превишена скорост.

„Това не е шофиране, това е убийство на пътя“, пише един от членовете на групата, настоявайки клипът да бъде изпратен към КАТ.

Друг потребител добавя: „На тази магистрала животни изскачат постоянно. При 200 км/ч няма шанс за реакция.“

Някои участници в дискусията обаче защитават водача, твърдейки, че пътят е бил празен и не е застрашавал други автомобили. „Празно е, колата го позволява – не виждам драма“, гласи един от коментарите.

След разрастването на дискусията Гергов заявява, че видеото е старо – от преди повече от година – и не е заснето в България. Това предизвика нова вълна от реакции, включително въпроси защо е изтрил публикацията, ако записът не е от АМ „Тракия“. 

„Ако не е от България, защо го качваш в групата за Тракия?“ пита друг член на групата.

Освен това Гергов изтри и други следи от профила си като снимката на корицата си, която показваше колата му и номера ѝ.

Случаят отново поставя акцент върху проблема с високите скорости по българските магистрали. Паралелно в същата група се обсъжда и ограничението от 100 км/ч в участък между Нова и Стара Загора, което също предизвиква недоволство.