Владимир Путин ще бъде спрян в опита му да заплашва Европа. Това заяви Джо Байдън, който държа реч в началото на Срещата на върха на НАТО във Вашингтон. Президентът на Съединените щати каза, че отбранителният съюз е по-силен от всякога. Байдън заяви, че лидери на авторитарни режими искат да разрушат световния законов ред. Той нарече войната в Украйна най-голямата криза в областта на сигурността от поколения.
Байдън се закани, че Владимир Путин ще бъде спрян в опита му да заплашва Европа. Това ще стане с помощта на Алианса. Байдън обяви, че Съединените щати, Германия и Италия ще предоставят допълнителни стратегически ракетни установки на Киев.
Слово държа и генералния секретар на Алианса. За Йенс Столтенберг това е последна годишна среща. За дългата му и успешна служба Байдън му връчи най-високото гражданско отличие в Съединените щати.
„Един милиард души в Европа, Северна Америка и по целия свят, ще берат плодовете на вашият труд през годините. Под формата на безопасност, свобода и благоприятни възможности. Затова, с удоволствие ви удостоявам с най-високата награда - президентски орден на свободата", каза Байдън.
Акценти
Виж всички
Кметът на Пловдив също на молитвената закуска при Тръмп
Нова вълна от телефонни измами залива Пловдив
Машините за кафе „заседнаха" между лева и еврото