
Още две държави спряха с употребата на медикамента хидроксихлорохин за лечение на пациенти с COVID-19. Става въпрос за Италия и Белгия, информира "Ройтерс".
По-рано днес Франция съобщи, че забранява използването на медикамента за лечение на заразени с вируса.
Белгийската агенция по лекарствата предупреди да не се използва лекарството извън продължаващите клинично регистрирани тестове. Пояснява се, че при тези тестове също трябва да се вземат под внимание потенциалните рискове.
Италианските здравни власти заключиха, че рисковете, наред с малкото доказателства, че лекарството помага срещу коронавирус, са основание да се забрани употребата на хидроксихлорохин извън клинични тестове.
По-рано тази седмица Световната здравна организация съобщи, че преустановява клиничните изпитания с хлорохин и хидроксихлорохин при пациенти с коронавирус. Миналата седмица се появи проучване, което показва, че хлорохинът увеличава риска от смърт при пациенти с Covid-19.
Още от категорията

За пръв път жена пое британската разузнавателна служба МИ6

За първи път жена е начело на британското външно разузнаване

Хиляди блокираха центъра на Брюксел в пропалестински протест
Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
