"Марица" постигна четвърта поредна победа през пролетния полусезон. Възпитаниците на треньора Николай Димитров победиха с 2:0 "Хасково" в домакинска среща от 19-и кръг в Трета лига - Югоизточна група.

Наставникът на пловдивския тим не можеше да разчита и в тази среща на контузените Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов, Тодор Тимонов и Станимир Димитров.

Двата тима изиграха приятен и интересен мач, като създадоха не малко положения, главно през втората част. През първото полувреме "Марица" имаше тотална доминация при владеенето на топката, но не създаде много голови положения. Гостите допуснаха доста грешки при изнасянето на топката, като за това допринесе и пресата на "жълто-сините". Най-интересната ситуация беше в 33-та минута, когато последователно Димитър Юруков, Олджай Алиев и Александър Праматаров стреляха опасно, след меле в наказателното поле на гостите, но топката така и не влезе във вратата. "Жълто-сините" пропуснаха да открият и при други две положения. Гостите се отчетоха с два удара към вратата на Илия Николов, които бяха безуспешни.

Втората част бе по-интересна. Още в началните минути маричани създадоха няколко ситуации пред вратата на "Хасково". Александър Праматаров бе най-близо до гола, след като стреля чудесно от свободен удар под гредата, но вратарят Михаил Михайлов успя да избие в корнер. В 59-та минута за пореден път Олджай Алиев се откъсна по левия фланг и нахлу в наказателното поле, където беше спрян непозволено от Емре Емин.

Реферът мигновенно отсъди дузпа, която вратарят на "Марица" Илия Николов хладнокръвно превърна в гол. В оставащите минути гостите се опитаха да променят развоя и стигнаха до няколко ситуации, а маричани използваха свободните пространства и често се стигаше до хаос в отбраната на гостите. Емре Емин на два пъти и Джан Халим стреляха опасно към вратата на Николов, но ударите им или не бяха точни или бяха спирани с намеси на бранителите и вратаря на пловдивчани. Александър Праматаров, Милен Танчев и Олджай Алиев обстрелваха вратата на Михайлов, но опитите им също не бяха успешни.

Илия Николов и в този мач бе на висота, като извади в корнер далечен удар, насочен под напречната греда на Емин. Опасни центрирания на Даниел Спасов, Олджай Алиев и Александър Праматаров всяваха напрежение пред вратата на гостите, но от тях не последваха удари.

Все пак в 87-та минута Георги Георгиев се пребори за висока топка и изведе юношата Сами Мехмедов в изгодна позиция, а младият състезател спокойно отбеляза. Мехмедов реализира първото си попадение за представителния тим и след гола поздрави първо треньорът Николай Димитров. След втория гол срещата се доиграваше и резултатът остана непроменен - 2:0.

Така "Марица" прибави нови 3 точки към актива си и с 45 заема втората позиция във временното класиране, с точка повече от третия "Загорец", който е с мач по-малко. Лидер е "Черноморец" с 50.

В следващия кръг "Марица" гостува на "Атлетик" (Куклен), като срещата е на 6-ти март, от 15 часа, на стадиона в Куклен. По същото време "Хасково" е домакин на аутсайдера "Верея".

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Николай Парнаров, Христо Янчев - капитан (Георги Георгиев), Мартин Анастасов, Милен Танчев, Олджай АЛиев, Димитър Юруков (Петър Шопов), Александър Праматаров (Сами Мехмедов). РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Апостол Попов, Георги Иванов, Теодор Фърков. Треньор: Николай Димитров

ХАСКОВО: Михаил Михайлов, Бейсим Бейсим, Веселин Бакърджиев, Вълчан Чанев - капитан, Емре Емин, Атанас Кръстев, Иван Скерлев, Емрах Юсуф, Иван Иванов, Димитър Палазов (Стефан Инджев), Джан Халим. РЕЗЕРВИ: Валентин Дойчев, Гено Палазов, Костадин Пеев, Кирчо Крумов, Давид Стоянов. Треньор: Живко Иробалиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Аллександър Праматаров, Димитър Юруков (М); Веселин Бакърджиев, Иван Скерлев, Емре Емин (Х)

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Павел Попов, АС: Ивелин Рашев и Пламен Загоров – тримата от Стара Загора; 4-ти съдия: Теодора Стоева - Пловдив; делегат: Донка Терзиева – Стара Загора