Мъжкият национален отбор по футбол загуби с 1:2 гостуването си на Черна гора и загуби вече и на практика шансовете си за класиране на Евро 2024. Черногорците пък дори изпревариха Сърбия с успеха си. Черна гора вкара в края на първото полувреме чрез Стефан Савич, а в 58-та минута България получи дузпа, а Вуячич беше изгонен, оставяйки домакините с 10 човека. Десподов обаче пропусна, но все пак в 78-та минута Преслав Боруков изравни. След това националите направиха много пропуски пред вратата на Черна гора и в последната минута от добавеното време Стеван Йоветич донесе ценния успех на домакините.

В 19-та минута Десподов изведе Лукас Петков, но изстрелът му беше спасен от вратаря Миятович.

В 26-та минута Черна гора трябваше да прави принудителна смяна, след като Никола Шипчич се контузи, а на негово място влезе Жарко Томашевич.

В 43-та минута Марко Бакич се оказа сам срещу Дюлгеров, но вратарят Дюлгеров спаси.

В първата минута от добавеното време на първата част Томашевич засече с глава центриране от корнер, но Дюлгерон се намеси и изби, но при добавката капитанът и най-голямата звезда на черногорците Стефан Савич не сгреши и откри резултата за Черна гора - 1:0.

В 58-та минута националите получиха дузпа, след като Спас Делев беше повален в пеналта от Игор Вуячич, който получи и втори жълт картон и беше изгонен, оставяйки Черна гора с 10 души. Десподов застана зад топката, но пропусна, след като Миятович хвана ъгъла и изби.

В 78-та минута националите изравниха, след като Спас Делев отправи техничен удар, който срещна гредата, а след това топката попадна на главата на Преслав Боруков и нападателят не сгреши отблизо за 1:1.

В 87-та минута Йоветич засече центриране с глава от корнер, а топката срещна напречната греда.

България отговори с много добро заучено положение след корнер, когато Спас Делев остана непокрит и стреля, но Миятович улови.

Секунди по-късно Доминик Янков отправи опасен удар, който премина покрай вратата.

Последва и удар на Йоан Стоянов, но покрай вратата.

В първата минута от добавеното време Димо Кръстев стреля от дистанция, а Миятович изби в корнер.

Малко по-късно Боруков свали топката към Чочев, който отправи удар, но той премина покрай вратата.

Вместо обаче да постигне пълен обрат националите допуснаха гол и загубиха двубоя в 7-та минута от добавеното време. След центриране на Цамай в пеналта Стеван Йоветич засече с глава, топката е удари в гредата и влезе в мрежата на Дюлгеров - 2:1.

Със загубата България остана на последното място в групата с 2 точки, а Черна гора е на второто място с 8 точки.

Следващият мач на националите е на 14 октомври - домакинство на Литва в европейските квалификации.

Черна гора: Милан Миятович, Игор Вуячич, Стефан Савич, Никола Шипчич (Жарко Томашевич 26 мин.), Адам Марушич, Марко Янкович (Марко Вукчевич 84 мин.), Стефан Лончар, Марко Бакич (Стефан Мугоша 84 мин.), Андрия Вукчевич, Никола Кръстович (Дритон Цамай 46 мин.), Урош Джурджевич (Стеван Йоветич 46 мин.)

България: Иван Дюлгеров, Димо Кръстев, Валентин Антов, Кристиан Димитров (Преслав Боруков 73 мин.), Виктор Попов, Илия Груев, Андриан Краев (Доминик Янков 64 мин.), Патрик-Габриел Галчев (Йоан Стоянов 64 мин.), Лукас Петков (Ивайло Чочев 83 мин.), Георги Русев (Спас Делев 46 мин.), Кирил Десподов