ЦСКА взе Вечното дерби след минимална победа над Левски с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Фернандо Каранга в 85-тата минута.

"Сините" стартираха по-агресивно, като в петата минута Габриел Обертан стреля от въздуха, но топката мина покрай гредата. Постепенно "червените" изнесоха играта, като двата тима се бореха за всеки сантиметър, но топката се движеше много трудно в локвите по терена, което затрудняваше всичките играчи на терена.

Последваха и силни периоди на ЦСКА, но футболът отсъстваше за сметка на здравата борба. Головите положения и пред двете врати се брояха на пръсти. В крайна сметка по-съобразителни се оказа „армейците“.

След центриране от фаул в 85-тата минута, топката премина през редица футболисти, а звездата на ЦСКА Фернандо Каранга успя да я докосне, с което я отклони към вратата.

С победата си „армейците“ излязоха на първо място, с мач повече пред конкурента си Лудогорец.