Синът на легендарния пилот от Формула 1 Михаел Шумахер - Мик Шумахер, стана шампион във Формула 3. Той финишира втори на домашната писта Хокенхайм, но това му бе достатъчно да спечели титлата, тъй като имаше преднина от 49 точки в генералното класиране пред втория Дан Тиктъм. Шумахер стартира втори, докато Тиктъм - 15-и. Британецът, който е част от академията за млади пилоти на Ред Бул, успя да напредне до седмото място. Днес, отново на Хокенхайм, е последното състезание за сезона във Формула 3, пише sportal.bg.

След успешния сезон и брилянтната втора половина от кампанията му, за Мик най-логично е да продължи кариерата си във Формула 2, правейки стъпка напред. Пилотът на Према обаче вече има нужните точки за суперлиценз във Формула 1 и през последните седмици плъзнаха слухове, че някои от отборите във Формула 1 го наблюдават с интерес.

След първите 14 състезания от 30-те в календара на Формула 3 Шумахер-младши бе едва десети в генералното класиране. След дебютната му победа на легендарната белгийска писта "Спа", където и баща му отбеляза първата си Ф1 победа, кампанията на Мик придоби коренно различен облик. Талантливият пилот успя да запише осем победи с оставащо още едно състезание.

Работихме много усърдно цял сезон. Може би в началото не изглеждаше така, както е сега, но ние бяхме способни да се усъвършенстваме в много аспекти. Отборът ме подкрепяше постоянно, дори при слабите моменти, каза 19-годишният Мик.