Отборът на Лудогорец изигра голям мач срещу Реал Мадрид. Българският шампион загуби от галактическия тим с 1:2, но за пореден път остави ярка следа с представянето си. Цяла България видя как съдиите бутат големите клубове. Освен че даде несъществуваща втора дузпа за испанците, главният рефер през цялата среща подпираше гостите.

Като изключим една ситуация, през другото време арбитърът отсъди всички спорни положение в полза на актуалния носител на Шампионската лига.

Попадението за българите бе дело на Марселиньо в 7-ата минута. За Реал се разписаха Роналдо в 22-ата от дузпа и Бензема в 78-ата минута.

Иначе възпитаниците на Георги Дерменджиев за втори път изумиха футболна Европа със силното си представяне. В голяма част от мача българският тим игра като равен с равен с най-успешният клуб в света.

Българите умело се бранеха и използваха всеки удобен случай да атакуват. Дори се стигаше до ситуации, при които бранителите на Реал изпадаха в паника и чистеха топката, където им видят очите.