Мачът на Академик Бултекс 99 от Балканската лига във вторник бе променен. Първоначално двубоят с гостуващия македонски тим на Блокотехна трябваше да започне в 20.30 часа, но ще стартира точно в 18 часа. Ръководството на пловдивския тим отново призовава феновете да дойдат в Комплекс СИ²ЛА, за да подкрепят отбора на Асен Николов срещу един от най-добрите тимове в турнира. Домакините имат готовност да отворят още една трибуна. В момента Блокотехна и Академик Бултекс 99 делят второто място в класирането с актив от 3 победи и 1 загуба, което им отрежда 7 точки. Лидер е Тирана с 3 победи, 2 загуби и 8 точки.

Срещу Блокотехна Академик Бултекс 99 ще се опита да прекъсне негативна серия от 4 поредни загуби в НБЛ и Балканската лига. Снощи студентите загубиха гостуването си на Черно море във Варна със 71:81 /15:27, 16:22, 23:9, 17:23/ в мач от поредния кръг на НБЛ. Пловдивският тим допусна голям пасив до почивката, но с много силна трета четвърт успя да изравни и да се върне в мача. След това обаче отборът на Асен Николов не можа да осъществи обрат. Най-резултатен за пловдивския тим отново бе Айзея Юмипиг с 19 точки и 5 от 6 на тройката. Станислав Ваклинов записа дабъл-дабъл с 15 точки и 11 борби, възстановеният Маодо Нгурайн се отчете с 9 точки и 12 борби.