Марица победи с 3:0 (25:11, 25:13, 25:15) ЦСКА във финала за Купата на България по волейбол за жени в Пазарджик. Маричанки не оставиха никакъв шанс на своя съперник и го победиха за малко повече от час игра. Финалът беше изгледан от кмета на Пловдив Здравко Димитров и президентът на федерацията по волейбол Любо Ганев.

Това е шеста Купа в историята на Марица, която триумфира в турнирите през 2012, 2015, 2017, 2018, 2019 и сега 2021. С тази купа маричанки изпревариха Славия по брой трофеи и вече са еднолично трети в класацията.

Първата част започна убедително за маричанки, които поведоха с 6:2, стигна се до 16:5, а геймът беше затворен след 25:11.

Втората част започна при 6:4 за шампионките, а техническото прекъсване в двубоя дойде при 12:8. До края на гейма маричанки дадоха само 5 точки на ЦСКА и поведоха с 2:0 след 25:13.

Третият гейм започна при 8:5 за момичетата на Лазар Лазаров. При 12:10 за жълто-сините дойде техническата пауза в третия гейм. Стигна се до 18:14, а Марица затвори мача след 25:15 и така шампионките спечелиха шестата си купа.

Мира Паскова стана топреализатор на финала с 21 точки, от които два аса и две блокади. Александра Костадинова бе най-резултатна за ЦСКА с 10 точки.

Награждаването на маричанки ще се проведе след мъжкия финал между Нефтохимик и Добруджа, който започва в 19:30ч.

Така Марица вече има 13 трофея в историята си - шест шампионски титли, шест купи на страната и една Суперкупа. През този сезон тимът може да добави и още един трофей - седма шампионска титла в НВЛ.