"Марица" постигна ценен успех с 1:2 над столичния "Септември" и продължава да бъде водач във Втора лига. Двата тима изиграха много интересен мач, в който пловдивчани заслужиха успеха. Срещата бе от 5-и кръг на шампионата и се игра на стадиона в квартал "Драгалевци".

Мариян Тонев пръв имаше шанса да открие в 11-та минута, но вратаря на домакините Николай Банков изби. Столичани също можеха да стигнат до гол минута по-късно, когато Айкут Рамадан центрира, а Величко Величков изчисти в корнер близо до собствената си врата. Малко по-късно Узунов стреля в аут. Пробва да се разпише, но не уцели вратата на Марица. В 25-та минута Веселин Марчев преодоля Банков, но се подхлъзна в последния момент и не успя да реализира на празната врата. В 32-та минута, след хубава атака, "жълто-сините" отбелязаха, но голът бе отменен заради засада. Атанас Кабов от домакините стреля в аут в 36-ата минута. В 40-та минута Станислав Маламов намери с дълъг пас зад защитата Веселин Марчев. Той финтира бранителя Арсов и с хубав изстрел по земята реализира за 0:1 в долния ляв ъгъл на вратата на домакините, отбелязвайки своя втори гол през този сезон.

Втората част започна добре за "Марица", като момчетата на треньора Николай Димитров продължиха да търсят второ попадение. То стана факт в 57-та минута, като отново Станислав Маламов имаше заслуга за него. Маламов намери Мариян Тонев в наказателното поле, а младият нападател разстреля Банков със страхотен удар от малък ъгъл за 0:2. Голът е седми за Тонев от началото на сезона, като той е и голмайстор на Втора лига до този момент. В 83-та минута капитанът на Септември Асен Георгиев намали. След центриране от корнер топката премина покрай няколко състезателя и защитникът отбеляза за 1:2. Голът даде импулс на домакините, които до края на мача се опитаха да стигнат до равенството. В 88-та минута Сами Мехмедов с важна намеса спря пробив на домакините, а в продължението на мача Асен Георгиев стреля в аут от свободен удар.

В карайна сметка пловдивчани, които имаха повече голови възможности в този мач закономерно спечелиха. Петък - 13-ти се оказа щастлив за пловдивския тим, а победата дойде навръх рождения ден на Мартин Газиев.

С актив от 13 точки (4 победи и равенство) "Марица" е водач в класирането, като възпитаниците на треньора Николай Димитров нямат допусната загуба от началото на сезона. Освен това "жълто-сините" са и най-резултатният тим до момента. На 18-ти август, сряда, от 18 часа "Марица" е домакин на "Спартак" (Варна). Двубоят ще се играе на стадиона в квартал "Кършияка", а пловдивчани отново ще разчитат на вярната си публика.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Сами Мехмедов, Янко Ангелов (Мартин Газиев), Валери Домовчийски - капитан (Александър Праматаров), Станислав Маламов (Даниел Спасов), Веселин Марчев, Мариян Тонев (Айкут Янъков). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Илиян Йорданов, Христиан Димитров. Треньор Николай Димитров

СЕПТЕМВРИ: Николай Банков, Асен Георгиев - капитан, Айкут Рамадан (Красиан Колев), Александър Тодоров, Атанас Кабов (Кристиян Пешов), Валдислав Узунов, Иван Арсов, Йоан Гаврилов, Марио Илиевски, Симеон Александров (Иван Аврамов), Мартин Стойчев. РЕЗЕРВИ: Иван Василев, Рафаил Пърликов, Теодор Андреев, Панайот Пасков. Треньор: Христо Арангелов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Станислав Маламов, Симеон Вешев (М); Марио Илиевски (С)

Съдийски състав: ГС: Валентин Железов, АС1: Станимир Илков, АС2: Васил Шавов, 4-ТИ: Петър Григоров , СН: Николай Нанев