Марица (Пловдив) постигна 12-ата си поредна чиста победа от началото на сезона в Националната волейболна лига. В последния си официален мач преди важния двубой с френския РК Кан (Кан) от Шампионската лига в сряда, тази вечер в зала Колодрума Жълто-сините надиграха гостуващия Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:13, 25:11, 25:20) след едва 63 минути игра и вече имат актив от 36 точки и 36:0 гейма на върха във временното класиране. Розите заемат пето място с пет победи от 13 изиграни срещи.

Своя дебют с жълто-синия екип в НВЛ направиха центърът Христина Вучкова и диагоналът Емилия Димитрова. Старши-треньорът Иван Петков започна мача със същата стартова седморка, както при победата над Динамо (Москва) в Русия и както най-вероятно ще започне срещу Кан в сряда. При 100% успеваемост в нападение, Кремена Каменова бе във вихъра си през първия гейм и даде принос от шест точки за крайното 25:13. В началото на втората част Петков започна да сменя своите титулярки една по една, но с това надмощието на пловдивчанки сякаш стана още по-убедително. Каменова наниза още шест точки в атака, а Мирела Шахпазова разнообрази офанзивните опции, давайки възможност и на останалите нападателки да бележат. Вучкова продължи силната си игра от първия гейм, а в края с елегантно пусната топка оформи победното 25:11. В началото на третия гейм казанлъчанки надигнаха глава и дори успяха да поведат в резултата с 10:6, а малко по-късно наставникът на домакините върна капитанката Лора Китипова на терена. Марица успя да изравни при 14:14, а при 17:16 излезе напред. В края на частта шампионките отново наложиха пълен превес и затвориха мача при 25:20 с успешен удар на Каменова, която направи шест точки и в този последен гейм от срещата.

Топреализатор на мача стана именно Кремена Каменова с 18 точки. Христина Вучкова добави осем за победителките. Най-резултатна за Розите бе Селин Салим с 12 точки.

Мачът с Кан от Шампионска лига е в сряда, 5 февруари, от 18:30 б.в. в Колодрума, а в следващата си среща от НВЛ Марица посреща седмия в класирането Славия (София) пак там на 8 февруари от 18:00 б.в.