Марица се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига по волейбол за жени след инфарктен мач като гост на финландския Сало, загуба с 3:1 и победа със златен гейм. В първата среща в Пловдив жълто-сините победиха с 3:1 и се нуждаеха от два спечелени гейма, за да продължат напред. Те започнаха вихрено, спечелиха първата част с 25:12 и водеха с 3 точки в средата на втората.

След това обаче се отпуснаха и така и не успяха да намерят противодействие на самоотвержената игра на домакините в защита. Волейболистките на Сало взеха следващите три части с 25:22, 26:24 и 25:19. Така се стигна до златен гейм, в който домакините отново имаха превес, но в самия край спокойствието и по-големия опит на жълто-сините казаха тежката си дума и те спечелиха с 15:12. Така в следващия кръг Марица ще срещне руския Енисей за влизане в групите на Шампионската лига.