Марица (Пловдив) стартира успешно полуфиналните плейофи в Националната волейболна лига Демакс. Маричанки победиха при гостуването си във Варна отбора на ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:19). Двубоят се игра в зала ДКС – Младост.

Марица поведе с 12:9 в първия гейм, стигна се до 18:15, а след успешна атака на Силвана Чаушева маричанки затвориха първия гейм с 25:22. Във втората част пловдивчанки поведоха с 8:5, домакините изравниха при 18:18, но момичетата на Борислав Крачанов затвориха и втория гейм в своя полза – 25:20 след точка на Дима Ушева. В третата част се стигна до 13:9 за Жълто-сините, Марица поведе с 19:12. Двубоят приключи след блокаут на Ива Дудова – 25:19.

Най-резултатна за Марица стана Александра Миланова с 13 точки, а Боряна Ангелова завърши с 9. С по 8 завършиха Силвана Чаушева и Ива Дудова.

Капитанката на ДКС Варна Бояна Андреева стана най-резултатна с 15 точки.

В другия полуфинал в София ЦСКА (София) обърна Казанлък Волей (Казанлък) от 0:2 до 3:2 и поведе с 1:0 победи в серията.

Така с успеха днес маричанки поведоха в серията с 1:0 победи и са на само на една победа от класиране на финала в НВЛ.

Реваншът е на 18 март (петък), от 18:00ч. в зала Сила.