Най-добрият ни тенисист Григор Димитров сломи полския гигант Йежи Янович в първия си мач на турнира в Стокхолм, който спечели преди 4 години. Българинът срази съперника си със 7:5, 7:6 /5/ в оспорван мач, който очаквано се превърна в двубой на мощните сервиси. Така нашият спечели трета победа от пет срещи срещу този неудобен за него противник.

В първия сет Гришо успя да пробие чак в края, но бе убедителен в своите сервис геймове. Във втория се стигна до тайбрек, в който хасковлията взе аванс от 6:3 и затвори мача. Димитров изигра поредния си стабилен мач, в който показа убедително сервиране и хладнокръвие във важните моменти. Водещата ни ракета наниза 9 аса и спечели 88% от точките си на първи сервис, като през целия мач владееше инициативата. На четвъртфиналите Григор ще играе срещу Миша Зверев.