Изключителен успех постигна световната шампионка по класически шах ГМ Антоанета Стефанова на 2-рите Световни интелектуални игри в Хуайане, Китай! След като спечели златен медал в ускорения шахмат, тя постигна убедителна победа в Блиц надпреварата.

Шахматните надпревари включваха състезания по ускорен шахмат (Рапид), Блиц и „Шах на Фишер“. Участниците и при мъжете и при жените бяха по 12, водещи шахматисти от световния елит и отличителни личности, лично поканени от организаторите.

В Блица Антоанета Стефанова спечели златото еднолично, с резултат 14,5 точки. На второ и трето място с по 13,5 т. се класираха съответно ГМ Джу Венджун от Китай и Александра Костенюк от Русия. При мъжете на първите две места се класираха ГМ Владислав Артемиев и ГМ Александър Гришчук с по 16 т.