21-ият кръг на А ОФГ Хасково премина в скандали. Двубоят Раковски (Ивайловград) - Тунджа (Срем) бе прекратен поради сбиване, информира Xnews.bg. Три минути преди края на срещата при резултат 2:1 за Ивайловград играч на гостите изритва страничния съдия Мехмед Мехмед, след това бутат делегата Веско Василев, за което проявилият се не получава червен картон от главния съдия Христо Василев.

След краткия екшън друг играч от село Срем сваля фланелката си и започва да крещи по миролюбивата публика на ивайловградчани.

"Настъпи меле, но бързата намеса на охраната предоврати по-големи последствия", коментира капитанът на домакините Стоян Делчев.

При градското дерби в областния град съдийската бригата от Ямбол едва удържа срещата АФК Хасково - Хасково 1957 (2:1). Тук първи откриха символичните домакини с гол на Дончо Атанасов - Марадончо, а след 10 минути Емо Ангелов - Бабангида изравни. АФК-то взе победата със спорна дузпа, за която доста хора на трибуните възроптаха.

В същото време феновете в Хасково негодуват и критикуват местния шеф на БФС Митко Маринов заради промяна на часовете на футболни срещи вече в три поредни кръга.