Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели още два медала от Европейските игри в Минск (Беларус) и завърши с общо 3 отличия. След среброто на пет топки, във второто си изиграване с три обръча и два чифта бухалки нашите момичетата останаха трети с 25.750, а сборът им (52.550) ги класира на второто място в многобоя на 5 стотни от шампиона Беларус.

Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска в състав Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова имаха някои неточности и получиха оценка от 25.750 (17.500 за трудност и 8.250 за изпълнение).

Беларус заслужи златото с две стабилни изигравания - 52.600 (26.150 на топки и 26.450 на обръчи и бухалки). Трети са рускините с 51.700 точки. Във финала с обръчи и бухалки златото е за Беларус с 26.450, а среброто за Украйна с 26.375. Така българските гимнастички завършиха с общо пет медала в Минск, след като по-рано днес Катрин Тасева извоюва сребро на топка и бронз на лента.