Академик загуби гостуването си на Берое с 95:87. Пловдивчани бяха много близо до страхотен обрат в последната четвърт, но малко не им стигна да постигнат победата.

Първата четвърт беше спечелена с 26:18 от Берое. Във втората част домакините спечелиха с 27:20.

Третата част беше спечелена с 24:21 от Берое. Академик изигра страхотна последна четвърт и беше изключително близо до феноменален обрат. Разликата спадна само до три точки при 88:85, но след тройка на Александър Янев Берое успя да спечели двубоя. Последната четвърт беше спечелена с 28:18, а крайният резултат беше 95:87.

Дайшон Найт стана най-резултатен с 16 точки, Робъртс Фрейманис добави 15 точки, а Васил Бачев завърши с 14.

Седариан Рейнс стана най-резултатен за Берое със 17 точки.

Следващият мач на Академик е още в сряда на 16 март, когато тимът приема израелския Апоел Халил Елион, а в събота пловдивчани са домакини на Шумен в среща от НБЛ.