Малките таланти на шахматен клуб Пловдив се представиха отлично на турнири в Пловдив и София. Симеон Тодев спечели безапелационно турнира „Купа Тримонциум“, организиран от шахклуб Пловдив и Община Пловдив. 9-годишният състезател на клуба завърши със стопроцентов резултат – 6 точки от 6 възможни.

Отлично се представи и друга изгряваща звезда на ШК Пловдив – Димитър Димитров, който е още само на 7 години. Той стана победител в групата до 8 години и трети в генералното класиране на провелия се в събота в София детски турнир „Купата на МОЛ – България“, като остави много батковци и каки след себе си. В неделя Димитър Димитров отново показа класа и пак завоюва първо място до 8 г. на детският турнир „ЕВРОСОФИЯ“.

Македонецът с български паспорт – Андрей Иванов,, който също тренира в ШК Пловдив, стана първи до 8 г. на турнира „Купа Тримонциум“ и трети до 8 г. на „Купата на МОЛ – България“ в София.