Локомотив Пловдив ще започне защитата на Купата на България от Нова Загора. Това стана ясно днес, след като тимът от Трета лига Загорец успя да хвърли една от бомбите на турнира и да елиминира един от силните отбори във Втора лига - Хебър.

Загорец победи драматично с 2:1 в домакинството си на Хебър. Тодор Чаворски открив 8-та минута, а Видев в 42-та успя да изравни. В 90-та минута Костов донесе успеха на домакините, които ще се изправят срещу носителя на Купата на България на 20, 21 или 22 октомври.

Другата сензация днес беше отстраняването на втория във Втора лига Локомотив София, който загуби от третодивизионният Спартак Варна като гост. Варненци са домакини на Арда на 1/16 финалите.

Един от фаворитите за влизане в елита Пирин не сгреши след 2:0 срещу Родопа в Смолян и очаква в Благоевград Берое в следващия кръг.

Утре срещите в турнира за Купата на България продължават.