Страсбург води на Локо с 1:0 в срещата реванш от третия кръг на Лига Европа. Още в 8-ата минута французите използваха грешка на черно-белите в центъра, организираха бърза акция и Зохи, който бе изведен на ръба на засадата, стреля покрай вратаря Луков в далечния ъгъл. В 30-тата минута дойде първата добра акция за Локо. Карагарен бе изведен на добра позиция и стреля от двайсетина метра, но вратарят Селс успя да спаси.

След почивката домакините продължиха да натискат. Локо се бранеше организирано, но трудно създаваше положения. десетина минути след началото на втората част Цветанов едва не си вкара автогол, след като отклони с глава центриране отляво. Луков изби в корнер, а след изпълнението му Коне стреля с глава над гредата от отлична позиция. Малко след това и Да Коща стреля над гредата от удобна ситуация за гол. В 63-ата минута Локо изпусна отличен шанс да изравни. Карагарен ценрира на далечната греда от пряк свободен удар отдясно, но ударът с глава на непокрития Езе мина покрай гредата.

Първият мач на Лаута завърши 1:0 за френския тим. Защитникът Стивън Езе е титуляр за Локо, след като пристигна 3 часа преди двубоя. Френското посолство го удостои с виза чак тази сутрин, поради което той не пътува със съотборниците си вчера.

СТРАСБУРГ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0

1:0 Зохи 8

Страсбург: 1. Селс, 2. Симакан, 3. Ндоур, 5. Коне, 10. Корнет, 11. Линард, 13. Митрович, 18. Сисоко, 20. Зохи, 23. Кароле, 29. Да Коста

Локомотив (Пловдив): 71. Луков, 5. Малемба, 6. Езе, 20. Петрович, 34. Витанов, 10. Умарбаев, 9. Карагарен, 14. Илиев, 7. Цветанов, 12. Ожболт, 77. Аралица

Съдия: Джон Бийтън
Стадион: "Стад дьо ла Мейно"
Начало: 21:30 часа