Локомотив излезе на първото място в класирането, след като победи Арда с 1:0 у дома в среща от петия кръг в елита. Двубоят започна лошо за домакините, които играха с човек по-малко, след като в 37-та минута Пиер Зебли беше изгонен с директен червен картон. Бирсент Карагарен отново се оказа герой за Локомотив и вкара единственото попадение в 46-та минута.

Пред ''смърфовете'' се откри добра възможност още в първите секунди. Футболистите на Александър Томаш обаче не успяха да разгърнат нападението си по възможно най-добрия начин и изстрелът на Бабакар Дион бе блокиран.

Малко по-късно Бирсент Карагарен отправи удар, но той премина над вратата.

В 29-ата минута гостите организираха хубава атака. Тя завърши със силен удар на Александър Георгиев в десния страничен стълб.

Пет минути по-късно Пиер Зебли извърши нарушение срещу Светослав Ковачев, който излизаше сам срещу стража на пловдивчани. Главният съдия на срещата Георги Димитров показа жълт картон, но след като разгледа ситуацията с ВАР, главният рефер прецени, че е необходимо наказанието да е по-тежко и изгони футболиста на ''черно-белите''.

Локомотив (Пловдив) откри резултата в началото на второто полувреме. Преслав Боруков направи отличен пробив, а след това центрира към Бирсент Карагарен, който овладя топката и я прати във вратата на гостите - 1:0.

В 53-ата минута Ковачев отправи удар извън наказателното поле, който обаче бе неточен.

Десет минути по-късно Жосе Жуниор бе близо до това да изравни резултата, но ударът му от далечна дистанция срещна напречната греда.

След успеха Локомотив е на първото място с 12 точки, а Арда остана на шеста позиция с 9 точки.

Следващият мач на Локомотив Пловдив е гостуване на Локомотив София на 15 август.

Локомотив: Илко Пиргов, Матеус Силва, Мартин Паскалев, Раян Бидунга, Александър Василев, Бабакар Дион, Пиер Зебли, Георги Каракашев, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Преслав Боруков

Арда: Васил Симеонов, Милен Желев, Алекс Петков, Пламен Крачунов, Александър Георгиев, Илия Юруков, Иван Тилев, Светослав Ковачев, Христо Иванов, Лъчезар Котев, Ласана Н'Диай