Локомотив Пловдив победи ЦСКА с 2:1 и излезе на второто място в класирането в елита. Автогол на Матей и гол на Момчил Цветанов дадоха много добра преднина на домакините, а Тиаго оформи крайния резултат.

Преди началото на срещата двата отбора почетоха паметта на известния фен на Локомотив и председател на шахматния клуб на Локомотив Харалампи Ванев.

Първите минути двата отбора нямаха много положения, а първият точен удар беше чак в 29-та на Жул Кейта, който не затрудни Луков. Преди него неточни удари на Умарбаев за Локо и на Соу за ЦСКА бяха по-интересните положения. В 33-та минута Локомотив успя да открие резултата, след като Салинас центрира от фаул, а Юрген Матей засече топката в собствената си врата. Четири по-късно в 37-та Локо удвои. Момчил Цветанов стреля извън наказателното поле, получи се и рикошет в Юрген Матей и топката влетя в мрежата на Бусато за втори път.

В началото на втората част опасен удар на Карагарен премина над вратата. В 59-та минута удар на Кери от фаул премина над вратата. В 69-та минута ЦСКА намали изоставането си, Тиаго стреля от фаул, никой не игра с топката и тя влезе в мрежата на Луков за 2:1. В 73-та минута опасен удар на Матей беше спасен от Луков. В 76-та минута изстрел на Жеферсон от дистанция беше отразен от Луков.

С успеха Локо излезе втори с 15 точки, на точка от лидера Лудогорец, а ЦСКА е четвърти с 12.

Следващата седмица Локомотив гостува на Берое в Стара Загора.

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Динис Алмейда, Парвизджон Умарбаев (Филип Михалевич 90 + 2 мин.), Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Кристиан Илич, Георги Минчев (Анте Аралица 74 мин.), Бирсент Карагарен (Николай Николаев 90 + 2 мин.)

ЦСКА: Густаво Бусато, Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Юрген Матей, Брадле Мазику, Тиаго Родригес (Стефано Белтраме 86 мин.), Амос Юга (Жеферсон 60 мин.), Греъм Кери (Рафаел Енрике 60 мин.), Юнус Санкаре (Георги Йомов 66 мин.), Жул Кейта (Ахмед Ахмедов 66 мин.), Али Соу