Локо се справи и с Берое в Стара Загора и излезе на върха в елита

"Железничарите" продължават със силните игри

Стара Загора 04.10.2020 19:45 1627 2

Локомотив победи с 3:1 Берое като гост и излезе на първо място в българския футболен елит. Локо е с шест победи, едно равенство и една загуба от началото на сезона.

В 5-та минута удар на Фал премина над вратата. В 7-та минута изстрел на Крум Стоянов беше уловен от Луков. В 12-та минута Локомотив откри резултата. Лукас Салинас центрира много добре към Динис Алмейда, който се извиси и с глава реализира за 0:1. В 30-та минута Иван Минчев пусна към Фал, който беше фаулиран от Динис Алмейда и съдията отсъди дузпа. Минчев застана зад топката и изравни резултата.

В 47-та минута опасен удар на Минчев премина покрай вратата. В 64-та минута Локо вкара нов гол и отново от фаул. Салинас центрира, а Кристиан Илич засече с глава и отново изведе гостите напред в резултата. В 66-та минута Луков изби коварен изстрел на Минчев. В добавеното време Иван Минчев беше изгонен за втори жълт картон, а малко по-късно Теди Мезаг фаулира Карагарен в наказателното поле и Димитър Илиев оформи крайното 3:1 от дузпа.

Така Локо е със 17 точки и на първото място в елита, както е известно мачът на Лудогорец с Арда беше отложен и шампионите са с мач по-малко. Берое е трети с 14.

Сега предстои пауза за националните отбори, а следващият мач на Локо ще е след две седмици - домакинство на Арда.

Берое: Християн Василев, Стив Фуртадо, Георги Ангелов, Теди Мезаг, Крум Стоянов (Александър Василев 82 мин.), Иван Минчев, Еривалдо (Кукула 65 мин.), Александър Цветков, Гаюс Макута, Октавио (Ибрахима Конте 65 мин.), Алиюн Фол

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Динис Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев (Кристиан Илич 58 мин.), Петър Витанов (Кристиан Гомис 78 мин.), Момчил Цветанов, Лукас Салинас (Николай Николаев 83 мин.), Димитър Илиев, Георги Минчев