Локомотив Пд затвърди отличната си форма и грабна хубава победа като гост преди реванша от втория кръг на Лига Европа срещу Спартак Търнава в четвъртък. Черно-белите победиха Ботев Враца с 4:1 и прибавиха още една доза самочувствие и увереност преди европейското си изпитание. Така пловдивчани повториха резултата от единствената си победа във Враца - през 1989 година.

Преди почивката Локо напълно надигра домакините. Отборът на Бруно Акрапович бе отлично групиран, преливаше бързо от защита в нападение и атакуваше опростено и много опасно. В 9-тата минута пловдивският тим излезе напред в резултата. След корнер отляво защитник на Ботев Даниел Генов изби право в краката на Карагарен, който овладя и стреля без забавяне в долния десен ъгъл на вратата. 5 минути по-късно Локо пропусна златен шанс да удвои. При една контра Карагарен нахлу отдясно и хвърли отличен пас към Ожболт, който се размина с топката на метър-два от вратата. Последва и удар на капитана Димитър Илиев, избит с рамо от бранител в червено. Също така голова атака на Локо бе спряна с несъществуваща засада на Карагарен. В 35-тата минута закономерно падна втори гол за Локо. Георги Илиев получи една топка в центъра, напредна и с мощен шут от 25 мметра прониза десния ъгъл на вратата на Красимир Костов. Малко след това Димитър Илиев се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

И втората част започва с опасна атака на Локо. Илия Миланов с прецизен шпагат в наказателното поле спира устремилия се към вратата на Ботев Ожболт. В 52-ата минута Митко Илиев имаше претенции за дузпа за нарушение на Лясков срещу него, но реферът остана безмълвен. В 58-ата минута Домовчийски върна надеждите на врачани с красив гол след удар от въздуха, но две минути по-късно Илия Миланов бе изгонен за втори жълт картон и остави домакините с 10 души. Черно-белите поеха контрола на срещата и сложиха край на интригата с трети гол в 78-ата минута. Тогава Аралица подаде на Момчил Цветанов отляво, той центрира ниско и Димитър Илиев засече в мрежата. Карагарен окончателно реши нещата минута преди края с добавка след пробив и удар на Аралица отляво и спасяване на вратаря.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 4:1

0:1 Карагарен 9

0:2 Георги Илиев 35

1:2 Домовчийски 58

1:3 димитър Илиев 78

1:4 Карагарен 89

БОТЕВ: Красимир Костов, Ангел Лясков, Валери Домовчийски, Венцислав Керчев, Даниел Генов, Илия Миланов, Мирослав Будинов, Петър Атанасов, Симеон Мечев, Филип Ждерич, Христо Златински

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Бирсен Карагарен, Петър Витанов, Уирис Оливейра, Момчил Цветанов, Георги Илиев, Ален Ожболт, Димитър Илиев