Локомотив направи 1:1 при гостуването си на Славия. Томашевич откри в 35-та минута, а в Кристиан Добрев в 40-та изравни.

В 8-та минута удар на Салинас от дистанция премина покрай вратата на Светослав Вуцов.

В 17-та минута Маркрилос стреля, но над вратата на Реадер.

В 20-та минута Карагарен стреля, но покрай вратата на Вуцов.

В 25-та минута Емил Виячки засече центриране от корнер, но ударът му беше спасен от Реадер.

В 29-та минута и Локомотив отправи точен удар, но изстрелът на Минчев беше спасен.

В 35-та минута Салинас центрира в наказателното поле, а Томашевич успя да засече с крак отблизо и откри резултата за Локомотив - 0:1.

Славия успя да изравни пет минути по-късно, когато Радослав Кирилов центрира, а Кристиан Добрев засече с глава за 1:1.

В края на първата част Димитър Илиев стреля, но Вуцов спаси.

В 48-та минута Локомотив вкара, след като Георги Минчев засече центриране в наказателното поле. Голът обаче беше отменен след намесата на ВАР заради засада.

В 60-та минута Емил Стоев опита да прехвърли Реадер, но не успя, пращайки топката в аут.

В 86-та минута изстрел на Соарес беше избит в корнер от Реадер.

В петък Локомотив приключва годината с домакинство на Ботев Враца.

В класирането Локомотив е седми с 25 точки, а Славия е на петото място с 28 точки.

Славия: Светослав Вуцов, Андреа Христов, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Ерол Дост, Кемело Нгуена (Мартин Анастасов 90 + 2 мин.), Кристиан Добрев (Тони Тасев 61 мин.), Петер Макрилос (Иван Минчев 72 мин.), Радослав Кирилов (Мартин Сораков 90 + 2 мин.), Емил Стоев (Борис Димитров 90 + 2 мин.)

Локомотив: Лукас Реадер, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев (Айвън Ангелов 88 мин.), Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен (Николай Николаев 90 + 2 мин.), Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев (Иван Сулев 90 + 2 мин.)