Пловдивският Локомотив записа трета поредна загуба от трите лидери в класирането на Първа лига. Отборът на Бруно Акрапович падна у дома от ЦСКА с 1:0 и все още няма точка при новия наставник. Мачът бе белязан от батални сцени, които доведоха до прекратяването му в 40-та минута на първото полувреме.

Тогава побеснели ултраси на ЦСКА  счупиха оградите и влязоха във физически сблъсъци с тези на домакините, а футболистите се прибраха в съблекалните. Полетяха димки, факли и камъни, според очевидци е имало окървавени, със счупени глави и носове. Частната охранителна фирма, която се грижеше за реда по трибуните не успя да се справи със ситуацията и да озапти запалянковците. Наложи се намесата на полицията, охраняваща района около стадиона, която задържа няколко човека. След няколко минути бе решено мачът да продължи, а ексцесиите приключиха с десетина арестувани и 4-ма в болница.

ЦСКА заслужено победи с 1:0, след като през цялото време на двубоя бе по-добрият тим и контролираше събитията на терена. Победното попадение бе дело на  Кирил Десподов от фаул в 36-та минута. Той отправи коварен, но не силен удар, и топката мина през ръцете на вратаря Диао, който определено има вина за гола. Черно-белите опитаха да променят нещата, но желанието ми се оказа по-голямо от възможностите им.

След края на срещата ексцесиите продължиха и в официалната ложа, в която според очевидци фен на домакините налетял на гостите, но полицаите успяха да овладеят положението.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 0:1

0:1 Кирил Десподов 35

ЛОКО ПД: 40. Диао, 71. Крумов, 15. Везалов, 5. Георгиев, 19. Велковски, 49. Фрикеше, 34. Банович, 9. Кики, 10. Марчев, 11. Аяри, 7. Бакалов

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 5. Бодуров, 9. Каранга, 15. Малинов, 16. Лое, 17. Енрике, 19. Десподов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 25. Барт

Ето и коментарите след мача, както и позицията на директора на МВР-Пловдив старши комисар Атанас Илков във видеото на ТРАФИК ТВ: