Локомотив Пловдив загуби от Берое с 0:1 в контролна среща, с която бе запълнена паузата в шампионата заради мачовете на националния отбор. Спарингът се игра на "Лаута" и бе закрит за представителите на медиите.

Неофициален дебют за черно-белите направиха последните две попълнения Марсилио и Хуан Переа, които все още не са картотекирани в БФС заради липса на работни визи.

Домакините доминираха през по-голямата част на срещата, но въпреки това не успяха да отбележат в противниковата врата. През първата част Владимир Медвед, Данило Полонский, Мартин Петков и Марсилио пропуснаха да се разпишат.

От своя страна футболист на Берое нацели напречната греда в 40-ата минута след изстрел от 35 метра, а малко след това негов съотборник бе изведен сам срещу Даниел Амбарцумян, но шутира в аут.

През втората част Жулиен Лами и Николас Пенев пробваха да затруднят стража на гостите, но без успех.

Така се стигна до 80-ата минута, когато след центриране от корнер Скуадрони засече топката в мрежата за крайното 0:1.