Локомотив Пд не успя да спре ЦСКА на Лаута. С гол на национала Кирил Десподов след почивката червените измъкнаха победата с 1:0 в оспорван и напрегнат мач и продължават борбата за титлата. Домакините положиха максимум усилия, държаха се мъжки през целия мач, създадоха няколко добри ситуации, но трябваше да отстъпят.

Първата опасна ситуация бе пред вратата на Локо. В 21-ата минута Мауридес засече с глава центриране на Манолев отдясно, но ударът му от пет метра мина на сантиметри покрай дясната греда. В 33-та минута отново бразилецът засече с глава центриране, този път отляво, но топката профуча над гредата. Малко след това вратарят на Локомотив Луков отрази силен шут на Манолев. В тези минути Локо се опитваше да отговаря с контраатаки, но те се разбиваха пред пеналта на гостите.

Черно-белите започнаха по-добре след почивката и създадоха две опасни ситуации. В 48-ата минута Аралица се откъсна отдясно в наказателното поле и шутира от 12-13 метра, но Черниаускас изби. В 54-ата минута смърфовете разиграха отлична акция – Умарбаев подаде на Аралица, който изведе Карагарен отдясно зад гърба на Жеферсон. Ударът на нападателя на Локо обаче не намери очертанията. Така се стигна до 57-та минута, когато Десподов откри резултата след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

След гола Локо опита натиск и пропусна две положения. Първо, шут на футболист от домакините бе блокиран, а в 74-ата минута ударът на Аралица с глава излезе в аут. Червените пък можеха да вкарат втори гол към края на срещата, когато след една грешка в отбраната на черно-белите Али Соу овладя топката, вратарят Луков бе излязъл извън пеналта, но футболистът на ЦСКА буквално му подаде топката. Секунди  преди края на редовното време Везалов имаше възможност да изравни, след като бе оставен непокрит, но ударът му с глава мина високо над гредата.

ЛОКО ПД - ЦСКА-СОФИЯ 0:1

0:1 Кирил Десподов 57

ЛОКО ПД: 71. Луков, 20. Петрович, 15. Везалов, 6. Езе, 50. Томашевич, 34. Банович, 10. Умарбаев, 14. Илиев, 91. Буна, 77. Аралица, 44. Посинкович

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Жеферсон, 6. Пинто, 15. Малинов, 26. Антов, 19. Десподов, 7. Жоржиньо, 9. Мауридес