Локомотив Пловдив отпадна от четвъртфиналите в турнира за Купата на България. "Смърфовете" загубиха с 0:2 от ЦСКА и отпаднаха от турнира. Кайседо откри в 33-а минута, а в 41-а Георги Йомов оформи крайния резултат.

Още в 42-та секунда Локомотив можеше откри, след като Боруков излезе сам срещу Бусато, но ударът на нападателя на пловдивчани срещна тялото на бразилеца.

В 18-та минута удар на Мазику беше избит в корнер от Рейдър. След изпълнение на ъгловия удар отново Мазику стреля, но над вратата.

В 31-та минута Жорди Кейседо стреля от границата на наказателното поле, но Рейдър улови.

В 33-та минута Жорди Кайседо откри резултата, нападателят на ЦСКА се измъкна добре от Паскалев и навлезе в наказателното поле и промуши топката между краката на Лукас Рейдър - 1:0. След проверка с ВАР голът беше зачетен.

ЦСКА вкара втори гол в 41-та минута, след като Йомов пое топката, навлезе в наказателното поле и стреля, а топката рикошира в Мартин Паскалев и влетя в мрежата на Рейдър, който беше заблуден от рикошета и се хвърли в другия ъгъл - 2:0.

В последните секунди на първата част Александър Василев отправи хубав изстрел, но Бусато успя да избие в корнер.

В 58-та минута удар на Мухар беше уловен от Бусато.

В 67-та минута Мухар изведе Кайседо, който стреля, но Рейдър внимаваше и изби в корнер.

В 80-та минута Боруков имаше възможност да намали, но ударът му беше спасен от Бусато.

Локомотив отговори с опасен удар на Димитър Илиев. Александър Василев центрира, а Илиев засече с глава, но Бусато улови.

Така Локомотив отпадна от турнира и ще се съсредоточи изцяло върху първенството. ЦСКА стана първият полуфиналист в турнира и ще очаква жребия.

В събота Локомотив ще играе срещу Ботев в Пловдивското дерби.

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Мено Кох, Амос Юга (Йоан Баи 90 + 2 мин.), Карло Мухар, Брадли Мазику, Греъм Кери (Яник Вилдсхут 71 мин.), Жорди Кайседо (Бирсмарк Чарлс 90 мин.), Жеферсон, Георги Йомов (Томас Лам 90 + 2 мин.)

Локомотив: Лукас Рейдър, Александър Василев, Кристиан Гомис (Райън Бидунга 88 мин.), , Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Петър Витанов (Милош Петрович 64 мин.), Бирсент Карагарен (Христо Иванов 88 мин.), , Парвиз Умарбаев, Димитър Илиев (Ивайло Димитров 88 мин.), Венсан Марсел (Емил Янчев 46 мин.), Преслав Боруков

Снимка: sportal.bg