Локомотив Пд се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България след победа с 2:1 като гост на Дунав. Така черно-белите взеха реванш за загубата си в първенство с 1:0 преди десетина дни. Тогава черно-белите паднаха след напълно измислена дузпа, отсъдена за домакините.

Преди срещата старши треньорът на русенци Людмил Киров каза, че пловдивският тим е посредствен отбор и че идва в Русе за риба, както се бе пошегувал собственикът на черно-белите Христо Крушарски преди срещата на 21 октомври. Локо обаче наистина хвана голямата риба и продължава напред за Купата.

През целия мач пловдивчани бяха по-добрият отбор и не оставиха съмнение в победата си. Още във 2-ата минута смърфовете можеха да открият. Ален Ожболт с удар от въздуха насочи топката в долния ляв ъгъл на Дунав, но стражът на домакините изби. До края на първата част Локо имаше още няколко шансове да открият резултата, но Анте Аралица и Абделхаким Буна пропуснаха.

Гостите решиха мача с два бързи гола след почивката, дошли след пропуски на Ожболт и Симеон Райков. В 64-ата минута подаване от ляво намери Димитър Илиев в наказателното поле. Той елегантно подаде с гърди топката към Аралица, който изведе "черно-белите" напред. Само четири минути по-късно Ожболт подаде към Карагарен в малкия пеналт, който засече топката във вратата. В самия край на срещата Александров от домакините успя да намали.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2

0:1 Аралица (64)

0:2 Карагарен (68)

1:2 Александров (90)

ДУНАВ: Станислав Антонов, Преслав Петров, Георги Динков, Красимир Станоев, Бранимир Костадинов, Христо Попадийн, Дерик Менса, Алексаднър Александров, Мухамаду Ндиайе, Исмаил Иса

ЛОКО (ПЛОВДИВ): Мартин Луков, Мустафа Абдулахи, Стивън Езе, Димитър Везалов, Игор Банович, Абделхаким Буна, Димитър Илиев, Ален Ожболт, Симеон Райков, Анте Аралица, Бирсент Карагарен