С автогол преди почивката и две попадения за 2 минути през втората част Локо грабна рутинна победа срещу гостуващия Царско село с 4:0 на Лаута. Макар и без да блестят, черно-белите бяха по-добрият отбор, контролираха двубоя от началото до края и напълно логично се поздравиха с крайната победа.

В началото липсваха интересни ситуации и пред двете врати. Най-чистото положение бе в 12-ата минута, когато Карагарен центрира отдясно, Умарбаев овладя и стреля в ръцете на вратаря от удобна позиция. В 36-ата Локо откри. Капитанът Димитър Илиев финтира защитник отясно, центрира остро и Румен Гьонов в стремежа си да избие ефектно заби топката в собствената си врата.

В началото на второто полувреме Локо довърши гостите с два гола в рамките на 120 секунди. 7 минути след подновяването на играта Мартин Кавдански събори Диниш Алмейда в наказателното поле и главният съдия правилно отсъди дузпа. Щатният изпълнител на наказателни удари в Локо - Димитър Илиев, прати стража на Царско село в обратния ъгъл и покачи на 2:0. В 55-ата минута Анте Аралица направи резултата класически след асистенция на Карагарен. Крилото получи топката от Димитър Илиев и пусна прецизен пас към втора греда, където Аралица засече от няколко метра.

В 74-ата минута Локомотив бе близо до четвърти гол. Димитър Илиев подаде към Аралица, нападателят с едно докосване продължи към Йосип Томашевич, а бранителят разтресе напречната греда. Все пак попадението стана факт в 83-та минута. Митко Илиев подаде на Николаев вдясно, младокът технично насочи топката към Аралица, който фиксира крайното 4:0.

ЛОКОМОТИВ - ЦАРСКО СЕЛО 4:0

1:0 Румен Гьонов (36 аг)
2:0 Димитър Илиев (53 д)
4:0 Анте Аралица (55, 83)

ЛОКОМОТИВ: Мартин ЛуковМартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Акинсола Акиниеми, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Румен Гьонов, Мартин Кавдански, Реян Даскалов, Ивайло Марков, Уесли Ната, Дилан Бахамбула, Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро, Лудсинио Маренго, Мирослав Будинов